Opublikowano

Wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki

Jak co roku Oficyna Wydawnicza wzięła udział w Poznańskich Międzynarodowych Targach Książki, które odbyły się w dniach 1-3 marca br.

Bardzo miło jest nam się pochwalić wyróżnieniem w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki za publikację pt. Ptaki Lęgowe Ziemi Lubuskiej autorstwa Pawła Czechowskiego, Marcina Bocheńskiego, Sławomira Rubacha, Olafa Ciebiery, Grzegorza Jędro i Leszka Jerzaka. Serdecznie gratulujemy Autorom!

Opublikowano

Wyróżnienie specjalne na 20. Poznańskich Dniach Książki

Na 20. Poznańskich Dniach Książki (15-17 listopada br.) w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w roku 2016 Oficyna Wydawnicza otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE za podjęcie tematu „Campanae, quae in confinio sonant. Studium z dziejów ludwisarstwa na pograniczu śląski-brandenbursko-pomorskim w XIII-XVIII wieku” autorstwa dra Marcelego Tureczka.

Opublikowano

Wyróżnienie na Wrocławskich Targach Książki Naukowej

16-18 marca 2016 już po raz dwudziesty drugi odbyły się Wrocławskie Targi Książki Naukowej. Uczestniczyło w nich około czterdziestu wystawców, w tym Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, która w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej zdobyła wyróżnienie za publikację dra Marcelego Tureczka, „Campanae, quae in confinio sonant. Studium z dziejów ludwisarstwa na pograniczu śląsko-brandenbursko-pomorskim w XIII-XVIII wieku”.
Główną nagrodę w tej kategorii zdobyła książka „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie” pod redakcją Piotra Rypsona. Podczas targów odbyły się dodatkowo spotkania promujące książki Joanny Lamparskiej „Ślęża dla odkrywców” oraz „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, Jacka M. Kowalskiego, Roberta J. Kudelskiego, Roberta Sulika „Lista Grundmanna. Tajemnice skarbów Dolnego Śląska” oraz Romualda M. Łuczyńskiego „Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach Czeskich. Sudety Wschodnie”.
Tradycyjnie już profesor Jan Miodek wystąpił z wykładem. W tym roku dotyczył on zachowań stylistycznych Polaków po roku 1989.

Opublikowano

Lubuski Wawrzyn 2015

Miło nam poinformować Państwa, że dwie nasze książki wydane w 2015 roku otrzymały nominacje do 22. edycji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego. Są to publikacje Jolanty Skierskiej Ludność Zielonej Góry w latach 1652-1766 w świetle ksiąg metrykalnych oraz Marcelego Tureczka Campanae, quae in confinio sonant. Studium z dziejów ludwisarstwa na pograniczu śląsko-brandenbursko-pomorskim w XIII-XVIII wieku. 25 lutego 2016 w głównej siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im C. Norwida Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymała od Kapituły za tę ostatnią pozycję wyróżnienie za walory edytorskie.

Opublikowano

Lubuski Wawrzyn 2014

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji Lubuskiego Wawrzynu książki opublikowane w Oficynie Wydawniczej Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymały nagrody w dwóch kategoriach.
Lubuski Wawrzyn Naukowy otrzymała dr hab. Małgorzata Konopnicka z naszego Uniwersytetu za książkę pt. Oficer-urzędnik-dworzanin. Kariery szlachty śląskiej w państwie pruskim (1740-1806). Oficyna Wydawnicza UZ została wyróżniona za walory edytorskie tej książki.
Projekt edytorski: Anna Strzyżewska
Projekt okładki: Marta Surudo

Lubuski Wawrzyn Literacki otrzymał Czesław Sobkowiak za tom poezji pt. Światło przed nocą ilustrowany akwarelami znakomitego zielonogórskiego malarza Adama Wojciecha Bagińskiego. Nasze wydawnictwo zostało również wyróżnione za walory edytorskie tej książki.
Projekt edytorski oraz okładka: Anna Strzyżewska

Nominacje konkursowe i wyróżnienia otrzymały również dwie inne książki wydane przez naszą Oficynę: Duchowieństwo rzymskokatolickie na Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Ziemi Lubuskiej w świetle dokumentów państwowych z lat 1945-1989, t. 1 Dariusza Śmierzchalskiego-Wachocza (kategoria naukowa) oraz wydana we współpracy z Towarzystwem Miłośników Zielonej Góry „Winnica” książka pt. Mniejsza epopeja (poemat) Marka Jurgońskiego (najlepszy debiut literacki).

Opublikowano

Lubuski Wawrzyn – nominacje

Miło nam poinformować Państwa, że cztery nasze książki wydane w 2014 roku otrzymały nominacje do 21. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.
W kategorii Lubuski Wawrzyn Literacki wśród sześciu publikacji dwie z nich zostały wydane przez nas. Są to:

  • Marek Jurgoński, Mniejsza epopeja (poemat), wydawca: Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica”, Zielona Góra 2014
  • Czesław Sobkowiak, Światło przed nocą (poezje), wydawca: OW UZ, Zielona Góra 2014.

W kategorii Wawrzyn Naukowy spośród pięciu nominowanych książek dwie są wydane w naszej Oficynie. Są to:

  • Małgorzata Konopnicka, Oficer – urzędnik – dworzanin. Kariery szlachty śląskiej w państwie pruskim (1740-1806), wydawca: OW UZ, Zielona Góra 2014.
  • Dariusz Śmierzchalski-Wachocz, Duchowieństwo rzymskokatolickie na Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Ziemi Lubuskiej w świetle dokumentów państwowych z lat 1945-1989, t. 1, wydawca: OW UZ, Zielona Góra 2014.

Gala wręczenia Lubuskich Wawrzynów odbędzie się 26 lutego br. (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.